Jasne, możesz wystartować w jednej z 4 imprez cyklu PBT...ale możesz też przejechać całość.
Bałtyk600 - Start w Szczecinie 30.04.2022 - Meta w Gdańsku. Limit czasu: 144 godz.
Wschód1000 - Start w Gdańsku 4.06.2022 - Meta w Sanoku. Limit czasu: 144 godz.
Góry400 - Start w Sanoku 2.07.2022 - Meta w Żywcu. Limit czasu: 144 godz.
Zachód800 - Start w Żywcu 6.08.2022 - Meta w Szczecinie. Limit czasu: 144 godz.
W cyklu PBT mogą wziąć udział osoby pełnoletnie, w dobrym stanie zdrowia i przygotowane kondycyjnie. To jest kawałek trasy do przejechania, jeśli masz już doświadczenie to świetnie, jeśli dopiero je zdobywasz, brawo że się decydujesz, mierz jednak siły na zamiary. Najmniej wymagającym etapem będzie Bałtyk600.
Niestety w tym sezonie planujemy imprezy wyłącznie dla pełnoletnich uczestników. Mamy nadzieję, że wrócisz do nas za odpowiedni czas z ważnym dowodem osobistym.
Pakiet startowy możesz odebrać zawsze w dniu imprezy w Biurze Zawodów zlokalizowanym w pobliżu Startu. Dobrze to zrobić co najmniej na 1,5h przed startem żeby uniknąć kolejki czy innych stresujących sytuacji.
Może się zdarzyć że Biuro Zawodów będzie czynne już dzień przed startem, w takiej sytuacji podamy taką informację wcześniej.
Należy pamiętać, że kroje koszulek marki Danielo są przygotowywane z myślą o sylwetkach osób aktywnie uprawiających sport i kolarstwo a materiały z których są wykonane są elastyczne i mocno opinają sylwetkę.
Dla osób, które dla własnego komfortu preferują nieco luźniejszy krój, polecamy wybrać ubrania o rozmiar większy.
Poniższa tabela rozmiarów może służyć jako podpowiedź, nie jest natomiast ostatecznym wyznacznikiem rozmiaru, który będzie dla klienta idealny.
Uśredniony wzrost 175 cm.
XS - waga - 55-59 kg
S - waga - 60-66 kg
M - waga - 67-74 kg
L - waga - 75-82 kg
XL - waga - 83-90 kg
XXL - waga - 91-100 kg
Rozmiarówka na stronie producenta >> klik
Pakiet startowy należy obowiązkowo odebrać osobiście. W celu weryfikacji będziemy prosili Cię o okazanie dowodu osobistego (może to być inny dokument potwierdzający Twoje dane osobowe: prawo jazdy/paszport/legitymacja studencka), pamiętaj żeby mieć ze sobą taki dokument! Nie ma możliwości odebrania pakietu startowego innej osoby nawet posiadając notarialne pełnomocnictwo.
Biuro Zawodów będzie zlokalizowane w pobliżu Startu. Szczegółowe namiary znajdziesz na podstronie konkretnego etapu, takie informacje będziemy także postować w naszych social mediach.
Najlepiej na rozgrzewkę rowerem;) Adres Biura Zawodów znajdziesz w zakładce etapu. Starty zlokalizowane są w miastach lub miejscowościach dobrze skomunikowanych z resztą Polski, nie powinno być więc problemu z pociągiem czy autobusem. Możesz też przyjechać samochodem lub zabrać się z kimś. Na FB funkcjonuje grupa PBT - grupa zawodników /logistyka, zdjęcia, treningi, starty/ i tam na pewno znajdziesz kogoś kto pomoże się zorganizować z transportem.
Jasne! Kibice są bardzo mile widziani:) Jeśli tylko sytuacja pandemiczna pozwoli planujemy spore miasteczko rowerowe z atrakcjami na Starcie więc na pewno nie będą się nudzić jak już odjedziesz w siną dal.
Trasy cyklu są mocno zróżnicowane ciężko więc wskazać jednego faworyta. Najlepszy będzie rower, który poradzi sobie w lesie czy na szutrach, a nie tylko na asfalcie. Możesz wybrać Gravel, MTB czy Cross ale to Twoja decyzja!
Teoretycznie możesz. Musisz jednak pamiętać że asfalt to tylko część trasy, będą szutry, piach, leśne drogi, sam zdecyduj.
Do obowiązkowego wyposażenia należą:
- maseczka / komin;
- sprawny technicznie rower wyposażony w następujące oświetlenie: lampa przód, lampa tył
- czołówka
- folia NRC;
- gwizdek;
- bukłak/bidon o pojemności min. 500 ml;
- bandaż elastyczny, opatrunek jałowy, plastry;
- gotówka (minimum 100 złotych);
- telefon komórkowy z naładowaną baterią (zalecamy wpisanie numeru Organizatora);
- powerbank o pojemności min. 10000 mAh (w pełni naładowany)
- ładowarka do urządzeń (oraz kable);
- kask spełniający wymogi bezpieczeństwa;
- urządzenie GPS (tracker) zapewnione przez Organizatora w celu śledzenia pozycji Uczestnika (Uczestnik musi zapewnić we własnym zakresie, żeby urządzenie było bez przerwy naładowane, a w sytuacji, gdy urządzenie się rozładuje lub zepsuje zobowiązany jest do powiadomienia o tym fakcie Organizatora);
- urządzenie GPS (nawigacja) zapewnione przez Uczestnika we własnym zakresie, z wgranym plikiem w formacie .GPX.
Jasne, możesz zawsze w razie potrzeby skoczyć do sklepu czy na nocleg poza trasą, warunek jest taki że wracasz na trasę dokładnie w tym miejscu w którym ją opuszczasz.
Hmm to chyba trochę nie fair bo nie wszyscy mają znajomych na trasie..Zgodnie z ideą jest to rajd bez pomocy z zewnątrz, niedopuszczalne jest korzystanie ze wsparcia osób trzecich czy wcześniej zaaranżowanego na trasie. Wszyscy mają mieć równe szanse. Poza tym taki finisz wsparty oszustewkiem chyba średnio satysfakcjonuje. Fair Play Rulez!
Zdecydowanie tak, nie zostawia się kogoś w potrzebie tylko dlatego że na Mecie są fajne nagrody. Za fair play nie grozi dyskwalifikacja.
Nie jest to obowiązkowe, jednak w przypadku zakłóceń w transmisji trackera, jego awarii lub innej sytuacji losowej może się przydać do weryfikacji na Mecie.
Tak, będzie można śledzić, dopingować, sprawdzać wyniki i klasyfikacje. Wszystko online.
O takie luksusy trzeba zadbać samemu. Ideą rajdu jest przejechanie trasy bez pomocy z zewnątrz. Organizator nie zapewnia więc noclegu
Zdecydowanie rekomendujemy nabycie ubezpieczenia, a akceptacja regulaminu jest jednoznaczna z oświadczeniem Uczestnika, że nabył we własnym zakresie i na własny koszt ubezpieczenie OC i NNW.
Owszem. Po tak wyczerpującej trasie w pełni zasłużony, ciepły prysznic będzie na Ciebie czekał na Mecie.
Oczywiście! Liczymy na niepowtarzalne ujęcia z Wami w roli głównej! Część zdjęć opublikujemy w naszych social mediach, a resztę znajdziesz na stronie internetowej skąd pobierzesz je w dobrej jakości.